تبلیغات
كودكان كار $ كودكان فقر - كودكان در پنجه مرگ - کودکان چینی به عناوین مختلف مورد سوء استفاده قرار می گیرند
كودكان كار $ كودكان فقر - كودكان در پنجه مرگ
بنی آدم اعضای یکدیگرند, که در آفرینش ز یک گوهرند. چو عضوی به درد آورد روزگار, دگر عضوها را نماند قرار

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو مطالب

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
*
سایت خدماتی تک بیستآپلود عكس
*

کودکان چینی به عناوین مختلف مورد سوء استفاده قرار می گیرند

شنا با دست و پای بسته در دریای مانش
یک دختر ۱۰ ساله چینی قصد دارد کانال انگلستان دریای مانش بین فرانسه و انگلیس را با دست ها و پاهای بسته مانند دلفین شنا کند.

یک دختر ۱۰ ساله چینی قصد دارد کانال انگلستان دریای مانش بین فرانسه و انگلیس را با دست ها و پاهای بسته مانند دلفین شنا کند. طی کردن این کانال ساعت ها طول خواهد کشید و این دختر در تلاش برای تحقق خواسته خود است. هانگ لی مانند یک دلفین در آب شنا می کند و می تواند دو مایل را در کمتر از سه ساعت طی کند. او تحت تعالیم پدر خود برای انجام این کار خطیر آماده می شود. پدر او قبل از شیرجه زدن دخترش در آب دست و پایش را می بندد و امیدوار است نام دخترش در کتاب رکوردهای جهان ثبت شود.

این اقدام باعث زیر سوال رفتن نحوه برخورد با کودکان در چین شده است. به عقیده بسیاری، کودکان چینی به عناوین مختلف مورد سوء استفاده قرار می گیرند. طرفداران حقوق کودکان بر این باورند که این اقدام به شدت مرگبار است و رژیم های غذایی که به این دختر داده می شود در رشد او تاثیر منفی خواهد داشت.

البته پدر این دختر عقیده متفاوتی دارد. او می گوید؛« دخترم هر روز از من می پرسد که آیا قادر است کانال انگلیس را با موفقیت طی کند یا نه؟ او فکر و ذکری به جز اندازه کانال و امواج آن ندارد. من به هیچ عنوان قصد ندارم دخترم را به کام مرگ بفرستم و مطمئن هستم که این کار برایش هیچ خطری نخواهد داشت. در ضمن لازم به یادآوری است که دخترم مهارت بسیار بالایی در شنا کردن دارد. به علاوه من هم در کنار او شنا خواهم کرد تا در صورت پیش آمدن هر مشکلی به کمکش بشتابم و دست و پایش را باز کنم. خدا این دختر را در سن ۳۵ سالگی به من داد و او تمام زندگی من است. من هیچ گاه با زندگی او بازی نمی کنم.» آقای هانگ که معلم مدرسه است به تنهایی دخترش را آموزش می دهد زیرا پول کافی برای استخدام معلم حرفه یی ندارد. در طول تمرینات پاها و دستان لی با طنابی به هم بسته می شوند. او ساعت ها با این وضعیت در آب شنا می کند. کسانی که شاهد تمرینات این دختر بوده اند، مدعی اند که صورت او در اثر سرمای آب کاملاً کبود می شود. این دختر که در یکی از شهرهای استان هانان زندگی می کند در سن شش سالگی شنا کردن را آغاز کرد. او پس از دیدن فیلمی در تلویزیون در مورد شناگران گرجستانی که مجبور بودند با دست ها و پاهای بسته شنا کنند به فکر این کار افتاد. طبق افسانه ها شناگران گرجی مجبور بودند این نحوه شنا کردن را فرا بگیرند تا در زمانی که اسیر می شوند بتوانند خود را از دست دشمنان شان نجات دهند.در حالی که کمتر از یک سال تا برگزاری مسابقات المپیک فاصله است، ورزش کردن به شدت در میان مردم چین طرفدار پیدا کرده است. لی هر روز به همراه پدرش مسافتی حدود ۲۲۲۵ مایل را می دود، می توان گفت که او هر روز حضور در مسابقه ماراتن را تجربه می کند.

درباره وبلاگ

كودكان فقر - كودكان كار
این وبلاگ سعی در بررسی وضعیت كودكان فقیر و كودكان كار در ایران و جهان دارد.
امیدوارم قدمی هر چند كوچك در جهت رفع مشكلات آنها باشم
مدیر وبلاگ : آرام

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • شما مایلید تا در كدام موضوع بیشتر كار شودنویسندگان

* *

انتخاب بهترین وبلاگ ماه
*

Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگین

** * * **فهرست وب سایتهای ایرانی* *
آمار بازدید
*. *
**
قرآن آنلاین
http://s1.picofile.com/shiat/giv.gif
*

*