تبلیغات
كودكان كار $ كودكان فقر - كودكان در پنجه مرگ - چرا ۱۱ دستگاه مسئول درقبال کودکان خیابانی پاسخگو نیستند؟
كودكان كار $ كودكان فقر - كودكان در پنجه مرگ
بنی آدم اعضای یکدیگرند, که در آفرینش ز یک گوهرند. چو عضوی به درد آورد روزگار, دگر عضوها را نماند قرار

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو مطالب

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
*
سایت خدماتی تک بیستآپلود عكس
*

چرا ۱۱ دستگاه مسئول درقبال کودکان خیابانی پاسخگو نیستند؟

سرپرست دفتر مداخله و بازتوانی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۱۱ دستگاه در قبال کودکان خیابانی و ساماندهی آنها مسئولیت مستقیم دارند گفت: سازمان بهزیستی تنها سازمان مسئول در کودکان خیابانی نیست بلکه ۱۱ دستگاه مسئول درقبال کودکان خیابانی پاسخگو باشند
به گزارش خبرنگار ایلنا فرهاد اقطار امروز در یک نشست خبری در واکنش به اظهارات اخیر مسوولان مدیریت شهری و برخی از رسانه‌ها در مورد کودکان خیابانی و متکدیان سطح شهر در تهران به مصوبه شورای عالی اداری در سال ۷۸ اشاره کرد و یادآور شد: شورای عالی اداری در هشتادو دومین جلسه خود مطابق با یک مصوبه وظایف دستگاه‌های گوناگون را در مورد تکدیان و کودکان خیابانی مشخص کرد که در ادامه در سال ۸۴ نیز موضوع کودکان خیابانی از مصوبه سابق خارج و تحت عنوان ”آیین‌نامه ساماندهی کودکان خیابانی “ مطرح شد.
او در مورد متکدیان سطح شهر افزود: ۱۱ دستگاه در این زمینه مسوولیت دارند و وظیفه اصلی با شهرداری تهران است. در عین حال در میان متکدیان کودک خیابانی وجود ندارد.
سرپرست دفتر مداخله و بازتوانی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اقدامات سازمان بهزیستی در سال ۸۸ در مورد کودکان خیابانی تاکید کرد: بهزیستی در سال ۸۸ و در سطح استان تهران ۶۹ کودک زیر شش سال (۶۱ پسر و ۸ دختر)، کودکان ۶ تا ۱۱ سال ۱۰۳۶ کودک (۹۳۸ پسر و ۹۸ دختر)، کودکان ۱۲ تا ۱۴ سال ۱۳۲۴ نفر (۱۲۰۸ پسر و ۱۱۶ دختر) و کودکان ۱۵ تا ۱۸ سال ۸۶۰ کودک (۷۶۵ پسر و ۷۵ دختر) از سازمان‌های مسوول تحویل گرفته است.
اقطارادامه داد: از ۳۲۸۹ کودک تحویل داده شده در سال گذشته۲۲۶۰ ایرانی و ۱۰۲۹ کودک دیگر (۳۰رصد) غیر ایرانی بوده اند.
او در ارتباط با ارقام و آمارهای سال ۸۹ در استان تهران یادآور شد: ۹۲ نفر مستقیما توسط شهرداری جمع آوری و به مرکز یاسر بهزیستی تحویل داده شد به طوری که شهرداری کودکان را مستقیما به مراکز خود نمی‌برند بلکه به مرکز یاسر بهزیستی تحویل داده اند.
سرپرست دفتر مداخله و بازتوانی سازمان بهزیستی کشور افزود: ۳۷۳نفر تعداد کل‌پذیرش بهزیستی از مراجع اتباع خارجی بوده و ۱۸ نفر نیز از طریق ستاد‌پذیرش هماهنگی نیروی انتظامی با حکم قضایی، ۱۴ نفر از پایانه‌ها ۳ نفر از اروژانس اجتماعی و ۶ نفر نیز خودشان را به مرکز بهزیستی معرفی کردند.
اقطارگفت: اکثر کودکان ولی قهری (پدر یا پدربزرگ) دارند و بهزیستی مشکلات قانونی در برابر این کودکان دارند اما معلوم نیست که چرا تنها سازمان بهزیستی در برابر کودکان خیابانی محامه می‌شوند.
او گفت: مطابق با تصویب نامه هیات وزیران ۱۱ دستگاه به طور مستقیم در قبال کودکان خیابانی مسوولیت دارند و سازمان بهزیستی تنها در این زمینه مسوول نیست به طوری که نیروی انتظامی، ‌دادگستری، شهرداری، وزارت کار، وزارت بهداشت، کمیته امداد، سازمان بیمه، تامین اجتماعی، صداوسیما، هلال احمر، آموزش و پرورش در این زمینه مسوولیت مستقیم دارند.
سرپرست دفتر مداخله و بازتوانی سازمان بهزیستی کشور در ادامه به فقر اطلاع رسانی در زمینه مسائل مرتبط با کودکان خیابانی خاطرنشان کرد: آیا وظیفه اطلاع رسانی نیز با سازمان بهزیستی بوده تا مردم را مجاب کند که به کودکان خیابانی و شبکه‌های آنان کمک نکنند این درحالی است که مردم همچنان به دلیل عدم اطلاع رسانی مسوولان همچنان به این کودکان کمک مالی می‌کنند به طوری که در حال حاضر متاسفانه اغلب کودکان خیابانی بیش از ۸۰۰ هزار تومان درآمد دارند.
اقطاردر ادامه در ارتباط با مسائل بهداشتی کودکان خیابانی یادآور شد: بهزیستی، بهیار، پرستار و پزشک در اختیار ندارند و بحث بهداشتی کودکان خیابانی برعهده سازمان بهزیستی نیست چرا که به بهزیستی پزشک تعقیب نمی‌دهند تا وضعیت بهداشتی کودکان خیابانی کنترل شود.
او افزود: امسال مبلغ ۸۵۰ میلیون تومان برای ساماندهی کودکان خیابانی استان تهران از اعتبارات بهزیستی لحاظ شده است که تا این لحظه ۷۶۵ میلیارد تومان از آن به این امر اختصاص یافته است.

منبع خبر:ایلنا

درباره وبلاگ

كودكان فقر - كودكان كار
این وبلاگ سعی در بررسی وضعیت كودكان فقیر و كودكان كار در ایران و جهان دارد.
امیدوارم قدمی هر چند كوچك در جهت رفع مشكلات آنها باشم
مدیر وبلاگ : آرام

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • شما مایلید تا در كدام موضوع بیشتر كار شودنویسندگان

* *

انتخاب بهترین وبلاگ ماه
*

Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگین

** * * **فهرست وب سایتهای ایرانی* *
آمار بازدید
*. *
**
قرآن آنلاین
http://s1.picofile.com/shiat/giv.gif
*

*