تبلیغات
كودكان كار $ كودكان فقر - كودكان در پنجه مرگ - تفاوت مغز كودكان فقیر و غنی!
كودكان كار $ كودكان فقر - كودكان در پنجه مرگ
بنی آدم اعضای یکدیگرند, که در آفرینش ز یک گوهرند. چو عضوی به درد آورد روزگار, دگر عضوها را نماند قرار

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو مطالب

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
*
سایت خدماتی تک بیستآپلود عكس
*

تفاوت مغز كودكان فقیر و غنی!

تفاوت مغز كودكان فقیر و غنی!

 مغز كودكان خانواده‌های فقیر و غنی، اطلاعات را به دو صورت متفاوت پردازش می‌كند.
به نقل از بی بی سی، پژوهشگران آمریكایی در تحقیق جدید، دو گروه از كودكان 9 تا 10 ساله از خانوارهای فقیر و ثروتمند را بررسی كردند و دریافتند فعالیت مغز آنها در بخش حل مشكل، متفاوت است. 
 در این تحقیق، تصاویری به 26 كودك در "دانشگاه بركلی" كالیفرنیا نشان داده شد و در همان حال، فعالیت "كرتكس قدامی پیشانی" مغزشان با استفاده از دستگاه نوار مغزی بررسی شد.
دانشمندان دراین حال دریافتند فعالیت مغزی كرتكس قدامی پیشانی كودكان خانواده‌های فقیر درمقایسه با همسالان ثروتمندشان كمتر و شناسایی و پردازش محرك‌های بصری آنان نیز ضعیف‌تر است. 
باتوجه به اینكه هر دو گروه از سلامت و شرایط طبیعی مشابه برخوردار بودند، محققان به این نتیجه رسیدند كه محیط اضطراب‌زای حاصل از وضعیت اجتماعی - اقتصادی پایین، عامل این تفاوت در عملكرد مغز است. 
تحقیقات پیشین نشان داده بود، كودكان خانواده‌های كم درآمد در مقایسه با همسالان ثروتمند خود تعداد كلمات كمتری می‌شنوند، یعنی به طور میانگین تا 4 سالگی 30 میلیون كلمه كمتر می‌شنوند.
دانشمندان می‌گویند صحبت كردن بیشتر با كودكان موجب افزایش رشد و تكامل كرتكس قدامی پیشانی می‌شود.
محققان با اشاره به تاثیر محرومیت اقتصادی بر عملكرد مغزی كودكان می‌گویند آموزش مناسب می‌تواند به این كودكان حتی در سنین بالاتر كمك كند.
سخن آخر اینکه که با این وجود کودکانی که با این شرایط در جامعه رشد میکنند و به سنین بالا می رسند به نظر شما چقدر در مقابل کودکان هم سن و سال خود که در شرایط بهتری رشد کرده اند میتواند موفق تر عمل کند و به سرنوشت اجداد خود گرفتار نشود و آیا قادر خواهد بود مانند افراد دیگر جامعه به رشد و کمال انسانی ان گونه که خداوند فرموده است برسد. به نظر بنده اگر همه احتمالات را کنار بگذاریم شاید اینگونه نشود مگر افراد ثروتمند اجازه رشد و ترقی را به چنین کودکانی در سالهای بزرگسالی خود میدهند خوب مسلم است که چنین اتفاقی نخواهد افتاد و باز همین افراد فقیر برای بیشتر ثروت اندوزی ثروتمندان زیر دست پای انها له خواهند شد. و اگر شانس بیاورند یا راننده یا باغبان و یا پرستار بچه های همین از ما بهترون خواهند شد و به جمع نوکران و کنیزان این افراد ی که با قانون گریزی و هزار ترفند دیگر توانسته اند ثروتی به هم بزنند در خواهند امد و همین چرخه تا ظهور منجی عالم بشریت مهدی موعود عج الله و فرج شریف ادامه خواهد داشت.

درباره وبلاگ

كودكان فقر - كودكان كار
این وبلاگ سعی در بررسی وضعیت كودكان فقیر و كودكان كار در ایران و جهان دارد.
امیدوارم قدمی هر چند كوچك در جهت رفع مشكلات آنها باشم
مدیر وبلاگ : آرام

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • شما مایلید تا در كدام موضوع بیشتر كار شودنویسندگان

* *

انتخاب بهترین وبلاگ ماه
*

Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگین

** * * **فهرست وب سایتهای ایرانی* *
آمار بازدید
*. *
**
قرآن آنلاین
http://s1.picofile.com/shiat/giv.gif
*

*