تبلیغات
كودكان كار $ كودكان فقر - كودكان در پنجه مرگ - کودکان آمریکایی از فرط فقر خودفروشی می‌کنند
كودكان كار $ كودكان فقر - كودكان در پنجه مرگ
بنی آدم اعضای یکدیگرند, که در آفرینش ز یک گوهرند. چو عضوی به درد آورد روزگار, دگر عضوها را نماند قرار

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو مطالب

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
*
سایت خدماتی تک بیستآپلود عكس
*

کودکان آمریکایی از فرط فقر خودفروشی می‌کنند

 گردآوری توسط : www.Bata.ir 

خبرگزاری فارس: شورای اطلاع‌رسانی چین گزارشی مشروح از نقض حقوق بشر در ایالات متحده آمریكا را منتشر كرده است كه بر اساس آن در كشوری كه به اصطلاح مدافع حقوق بشر در جهان است كودكانی كه برای رفع گرسنگی و از فرط فقر خودفروشی می‌كنند بزهكار محسوب می‌شوند.

به گزارش فارس، “شورای اطلاع‌رسانی چین ” در بررسی وضعیت حقوق بشر در ایالات متحده آمریكا گزارش كرد: كودكان در آمریكا در شریط نامساعدی زندگی می‌كنند و همواره در معرض خطرات جدی هستند كه زندگی‌شان را تهدید می‌كند.

* مرگ و میر كودكان آمریكایی به خاطر سوءتغذیه

وزارت كشاورزی آمریكا در تاریخ 17 نوامبر 2009 گزارشی را در پایگاه خبری “واشنگتن پست ” منتشر كرد كه بر اساس آن 16.7 میلیون كودك و یا به عبارت دیگر یك چهارم كل كودكان آمریكایی در سال 2008 غذای كافی نداشته‌اند.
سازمان حمایت از امور تغذیه كودكان در آمریكا در مقاله‌ای كه در تاریخ 7 مه 2009 در پایگاه اینترنتی این سازمان منتشر شد، گزارش كرد: بیش از 3.5 میلیون كودك زیر 5 سال در آمریكا با گرسنگی و یا سوءتغذیه مواجه هستند كه این رقم 17 درصد از كل جمعیت كودكان زیر 5 ساله در آمریكا را به خود اختصاص داده است. در 11 ایالت آمریكا این امكان وجود دارد كه بیش از 20 درصد از كودكان جانشان را به خاطر گرسنگی از دست بدهند كه این میزان در ایالت لویزیانا در حدود 24.2 درصد است.
به گزارش واشنگتن پست در تاریخ 11 سپتامبر، جوانان زیر 18 و 18 ساله بیش از یك سوم جمعیت فقیر آمریكا را تشكیل می‌دهند. بر اساس آمار و ارقامی كه در پایگاه اینترنتی “اداره سرشماری ” آمریكا موجود است تعداد جوانان زیر 18 و 18 ساله‌ای كه در فقر به سر می‌برند از 13.3 میلیون نفر در سال 2007 به 14.1 میلیون نفر در سال 2008 افزایش یافته است.
خبرگزاری “سی.ان.ان ” در تاریخ 10 مارس 2009 گزارش كرد: بر اساس آمار و ارقام منتشر شده در مركز ملی رسیدگی به امور افراد بی‌خانمان در آمریكا، از سال 2005 تا 2006 بیش از 1.5 میلیون كودك آمریكایی بی سرپناه بوده‌اند و یا به عبارت دیگر از هر 50 كودك یكی از آنها در خیابان‌ها آواره بوده‌اند كه سن 42 درصد از آنها كمتر از 6 سال بوده است و بیشترشان كودكان سیاه پوست آمریكایی و یا سرخ پوست بوده‌اند.
به گزارش واشنگتن پست در تاریخ 21 سپتامبر 2009، تقریبا یك دهم كودكان در آمریكا در سال 2008 تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نبوده‌اند. بر اساس گزارش‌های رسیده در حدود 7.3 میلیون كودك و یا 9.9 درصد از كل جمعیت آمریكا در سال 2008 بیمه خدمات درمانی نداشته‌اند.
به گزارش “مجله جهانی سلامت ” در تاریخ 30 اكتبر 2009 و بر اساس تحقیقی كه توسط “جان هاپكینز ” در مؤسسه تخصصی كودكان صورت گرفت، مشخص شد كه این امكان وجود دارد كه كمبود خدمات درمانی در مدت زمانی كمتر از 2 دهه به مرگ تقریبا 17 هزار كودك آمریكایی كه در بیمارستان‌ها بستری هستند، منجر شود.
مركز كنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریكا در مقاله‌ای كه در تاریخ 13 نوامبر 2009 در پایگاه خبری “وال استریت ژورنال ” منتشر شد، گزارش كرد: آنفولانزای خوكی در حدود 8 میلیون كودك و نوجوان زیر 18 سال در آمریكا را از آوریل تا اكتبر 2009 مبتلا كرده است كه 540 نفر از آنها بر اثر این بیماری جانشان را از دست دادند و این بیماری بدون حمایت خدمات درمانی از كودكان عده بیشتری را قربانی می‌كند.

*رواج گسترده قتل و آزار جنسی كودكان در آمریكا

به گزارش پایگاه خبری “یو.اس.ای تودی ” در تاریخ 8 اكتبر 2009، كودكان آمریكایی همواره قربانیان خشونت هستند و خطرات زیادی زندگی آنها را تهدید می‌كند. بر اساس گزارش منتشر شده در سال 2008 تقریبا 1494 كودك زیر 18 سال در سرتاسر آمریكا به قتل رسیده‌اند و وزارت بهداشت نیز در تاریخ 16 ژوئن 2009 اعلام كرد بین سال‌های 2001 تا 2007 نسبت میانگین مرگ كودكان 1 تا 12 ساله در هر 100 هزار نفر 20 مورد بوده است و میانگین كودكانی كه در این مدت به قتل رسیدند در حدود 1.3 در هر 100 هزار نفر محاسبه شده است.
پایگاه خبری “آسوشیتدپرس ” در تاریخ 7 اكتبر 2009 گزارش كرد: وزارت دادگستری آمریكا برای نمونه وضعیت چهار هزار و 549 كودك و نوجوان زیر 17 سال را از ژانویه تا مه 2008 مورد مطالعه و بررسی قرار داد كه بر اساس نتایج به دست آمده مشخص شد در طول یك سال گذشته بیش از 60 درصد از آنها نهایتا یكبار به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در معرض خشونت بوده‌اند. در حدود 6 درصد از آنها مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بودند و 13 درصد از آنها از لحاظ جسمی صدمه دیده بودند.
مركز تحقیقات بهداشت عمومی آمریكا در تاریخ 28 اكتبر 2009 گزارشی را در پایگاه اینترنتی “چاینا پرس ” منتشر كرد كه بر اساس آن یك سوم بچه‌هایی كه از خانه فرار می‌كنند و یا از خانه طرد می‌شوند برای به دست آوردن غذا، مواد مخدر و جای خواب دست به خودفروشی می‌زنند و از نظر دستگاه قضایی این كودكان قربانی نیستند بلكه كودكان بزهكار به شمار می‌آیند!
نشریه ” آپرایزینگ اسپانیا ” در تاریخ 14 اكتبر 2009 در مقاله‌ای كه در پایگاه اینترنتی این خبرگزاری منتشر شد، نوشت: كار كردن كودكان در مزارع آمریكا به امری عادی مبدل شده است. یكی از سازمان‌های حمایت از حقوق كودكان افشا كرد كه تخمین زده می‌شود كه در حدود 400 هزار كودك به عنوان كارگر مزرعه در آمریكا كار می‌كنند كه این میزان در حدود 20 درصد از كل جمعیت كارگران مزارع در آمریكا است و این در حالی است كه برخی از آنها فقط 8 سال سن دارند و با ابزار آلات خطرناك كشاورزی سر و كار دارند و همواره در معرض مسمومیت حشره‌كش‌های قوی هستند. بر اساس قوانین كار به یك بچه بالای 13 سال اجازه داده می‌شود كه برای مدتی طولانی و در گرمای طاقت‌فرسا در یك مزرعه كار كند اما اجازه ندارد كه در یك اداره با تهویه‌ای مناسب كار كند حتی در آمریكا به كودكان اجازه نمی‌دهند در رستوران‌ها كار كنند.
ایالات متحده آمریكا تنها كشور در جهان است كه سیستم عفو مشروط را در مورد كودكان به كار نمی‌برد. از سال 1985 تا 2002 بازداشت و زندانی كردن نوجوانان 44 درصد افزایش داشته است. بسیاری از بچه‌ها مرتكب جرایم كوچكی می‌شوند اما حق استفاده از وكیل را ندارند. گویا بسیاری از قضات و دادستان‌ها تجاوزهای جنسی در زندان‌های نوجوانان را نادیده گرفته‌اند.

درباره وبلاگ

كودكان فقر - كودكان كار
این وبلاگ سعی در بررسی وضعیت كودكان فقیر و كودكان كار در ایران و جهان دارد.
امیدوارم قدمی هر چند كوچك در جهت رفع مشكلات آنها باشم
مدیر وبلاگ : آرام

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • شما مایلید تا در كدام موضوع بیشتر كار شودنویسندگان

* *

انتخاب بهترین وبلاگ ماه
*

Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگین

** * * **فهرست وب سایتهای ایرانی* *
آمار بازدید
*. *
**
قرآن آنلاین
http://s1.picofile.com/shiat/giv.gif
*

*