تبلیغات
كودكان كار $ كودكان فقر - كودكان در پنجه مرگ - کودکان فلسطینی، قربانی خشونت یهودیان افراطی شهرک نشین
كودكان كار $ كودكان فقر - كودكان در پنجه مرگ
بنی آدم اعضای یکدیگرند, که در آفرینش ز یک گوهرند. چو عضوی به درد آورد روزگار, دگر عضوها را نماند قرار

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو مطالب

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
*
سایت خدماتی تک بیستآپلود عكس
*

کودکان فلسطینی، قربانی خشونت یهودیان افراطی شهرک نشین

کودکان فلسطینی، قربانی خشونت یهودیان افراطی شهرک نشین
گروه خبر کتابک

یک بررسی جدید خبر می دهد که گروهی از ساکنان افراطی یهودی مناطق شهرک نشین، کودکان فلسطینی را آزار می‌دهند و مجازات نمی‌شوند.

سازمان بین‌المللی و فلسطینی دفاع از کودکان (DCI)، در دوسال گذشته، ۳۸ مورد جداگانه از آزار یهودیان افراطی درباره کودکان فلسطینی گزارش کرده که به مرگ ۳ کودک و زخمی شدن ۴۲ کودک دیگر انجامیده است.
بنابر این گزارش، حمله‌ها بیشتر به شکل گروهی انجام شده و توهین کلامی، ترساندن، حمله‌های فیزیکی و از بین بردن وسایل شخصی کودکان بوده است. در ۱۳ مورد، افراطی‌ها به کودکان آتش گشودند، سه کودک را کشتند و ۱۰ نفر دیگر را زخمی کردند.
۱۵ مورد حمله فیزیکی و سنگ پرانی هم به کودکان گزارش شده است. در این گزارش آمده که گسترش و رشد مهاجرت یهودیان به سرزمین‌های فلسطینی و زندگی در نزدیکی مناطق فلسطینی‌ها، با توجه به حمله های صورت گرفته، امنیت فلسطینی‌ها و به ویژه کودکان را تهدید می‌کند.
بر اساس آمارهای آژانس انسان دوستانه سازمان ملل (OCHA) در همان دوره زمانی یعنی از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰، دویست و بیست و دو حمله شهروندان اسراییل به فلسطینی‌ها گزارش شده که در آن ۹۳ کودک مجروح شده اند.
گزارش DCI سبب این حمله‌ها را کوتاهی دولت اسراییل از اجرای قانون و مجازات متجاوزان می‌داند. یکی از تهیه‌کنندگان گزارش این سازمان فلسطینی به خبرگزاری فرانسه گفته که هیچ یک از دست اندرکاران ۳۸ مورد حمله‌ به کودکان فلسطینی مورد تعقیب قضایی قرار نگرفته اند. به این ترتیب "فضایی ایجاد شده که در آن ساکنان افراطی مناطق یهودی نشین خیال شان از بابت مجازات نشدن آسوده است و فلسطینی‌ها باید با ترس و تشویش زندگی کنند." 
گزارش سازمان حقوق بشری Yesh Din در اسراییل هم نشان می‌دهد که از هر ۱۰ ایستگاه پلیس در اسراییل، ۹ ایستگاه، حمله های شهروندان خود به فلسطینی‌ها را پیگیری قانونی نمی‌کند.
شورای اسراییلی Yesha، مربوط به ساکنان مناطق یهودی نشین سرزمین‌های فلسطین در پاسخ به این گزارش گفته که حمله‌ها هر بار از سوی فلسطینی‌ها آغاز شده است. پلیس اسراییل تا زمان مخابره این مطلب از سوی خبرگزاری فرانسه، واکنشی نسبت به گزارش نشان نداده است.

درباره وبلاگ

كودكان فقر - كودكان كار
این وبلاگ سعی در بررسی وضعیت كودكان فقیر و كودكان كار در ایران و جهان دارد.
امیدوارم قدمی هر چند كوچك در جهت رفع مشكلات آنها باشم
مدیر وبلاگ : آرام

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • شما مایلید تا در كدام موضوع بیشتر كار شودنویسندگان

* *

انتخاب بهترین وبلاگ ماه
*

Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگین

** * * **فهرست وب سایتهای ایرانی* *
آمار بازدید
*. *
**
قرآن آنلاین
http://s1.picofile.com/shiat/giv.gif
*

*